Турнир: Италия Серия "А" Стадион: "Гевис Стейдиъм", гр. Бергамо Зрители: 13555

Още един млад футболист влиза в игра за Рома. Рикардо Калафиори ще замени Мхитарян.

88′

Младият Едоардо Бове влиза в игра вместо героя на мача Тами Ейбрахам.

83′

ГОООЛ ЗА РОМА!! 4:1!!! ЕЙБРАХАМ! Контраатаките на Рома просто бяха убийствени. И за пореден път в този мач, бергамаските се убедиха по трудния начин. Сега комбинацията беше триходова, Шомуродов взаимодейства с Верету, а той върна леко назад за Ейбрахам, който с категорично изпълнение оформи крайното 1:4.

79′

Бившият играч на Рома - Давиде Дзапакоста влиза в игра, но за Аталанта. Напуска Хатебур.

76′

Йоаким Маеле се появява в игра за сметка на Херман Пецела.

73′

ГОООЛ ЗА РОМА!! 3:1! КРИС СМОЛИНГ! И докато бергамаските ближеха рани по незачетеното попадение, Рома изведнъж неутрализира своя опонент с трети решаващ гол. Жордан Верету центрира от фаул, а отбраната на "нерадзурите" забрави за намиращия се на далечна греда Крис Смолиг. Британецът не чакаше втора покана и дари "дажлоросите"с безценния гол, негов втори от началото на сезона.

Снимка 557781

Източник: EPA/БГНЕС

69′

Елдор Шомуродов се появява в игра за сметка на Николо Дзаниоло.

67′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ПАЛОМИНО! Изключително спорно положение беляза дербито в Бергамо в 67-ата минута. ВАР се намеси, за да разреши един изключително сложен казус, при който и Сапата игра с ръка, и Ибанес направи нарушение за дупза, и Хосе Паломино беше в засада. В крайна сметка най-голямото провинение явно бе на бившия футболист на Лудогорец и така резултатът си остана 1:2.

66′
Снимка 557769

65′

Резервата Алексей Миранчук имаше възможност да възстанови паритета в 65-ата минута, но силен негов изстрел профуча покрай дясната греда на "вълците".

63′

Нова рокада в редиците на Аталанта - Марио Пашалич ще бъде заменен от руснака Миранчук.

50′

МАЛИНОВСКИЙ! Втората част започна с индивидуален проблясък на появилия се като смяна Малиновский. Украинецът стреля директно от фаул, позициониран на нестандартна локация. Руи Патрисио обаче внимаваше и изби с акробатична намеса.

47′

Роджер Ибанес направи две поредни нарушения, заради които получи жълт картон.

Снимка 557780

46′

На полувремето Руслан Малиновский се появи в игра, а на терена не излезе Йосип Иличич.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

Снимка 557768

45′

ГООЛ ЗА АТАЛАНТА!! 1:2!! ЛУИС МУРИЕЛ! Решението за ранна смяна на Гасперини се увенча с тотален успех, след като пуснатият в 33-ата минута Луис Муриел, го зарадва с попадение 12 по-късно. Колумбиецът реши да стреля от границата на наказателното поле, а топката се отклони в тялото на Кристанте, за да подлъже Руи Патисио за 1:2.

38′

Жордан Верету от Рома извади голям късмет в 38-ата минута, когато Херман Пецела се стовари с цяла тежест върху неговото коляно, но въпреки това не доведе до тежка контузия на французина.

33′

Гасперини няма повече време да чака и прави ранна смяна. В 33-ата минута той направи смяна, вадейки защитника Джимсити за нападателя Луис Муриел.

Снимка 557771

26′

ГОООЛ ЗА РОМА! 0:2!! ДЗАНИОЛО! Жозе Моуриньо бе подредил отлично своите футболисти, които отбелязаха втори гол след нова светкавична контраатака. Аталанта сгреши фатално при изнасянето на топката, а това позволи на Верету и Дзаниоло да разиграят набързо, за да може италианският национал да сложи край на 515-дневно чакане за попадение в Калчото.

Снимка 557770

20′

Постепенно освен владение на топката, отборът на Аталанта започна и да завършва своите атаки. В 20-ата минута Руи Патрисио бе поставен на две изпитания. Първото от тях дойде след мощен шут от средна дистанция на Джимсити. След това и Дуван Сапата пробва своя късмет, пращайки силно по земя в обсега на португалския страж.

9′

Официално предупреждение за Николо Дзаниоло.

8′

Добра възможност за удвояването на "вълчата" преднина имаше в осмата минута. Де Роон спря откъсващия се Дзаниоло и "джалоросите" имаха възможност да стрелят от пряк свободен удар, ситуиран фронтално срещу Мусо. Със задачата се зае Верету, но изпълнението му мина над горната греда.

6′

Де Роон спря откъсващия се Дзаниоло и получава жълт картон.

Снимка 557767

2′

ГОООЛ ЗА РОМА!! 0:1! ЕЙБРАХАМ! Дербито в Бергамо стартира по изключително интригуващ начин. Гостите от Рома изненадващо поведоха още в 58-ата секунда. Всичко започна от трикови размени между Дзаниоло и Ейбрахам, като последният се устреми към вратата на Аталанта. Последва рикошет в тялото на Ханс Хатебур, объркал фатално Хуан Мусо и спомогнал за промяната - 0:1. Домакините останаха гневни на главния съдия Масимилиано Ирати, който според тях не зачете фаул в атака на англичанина срещу Джимсити.

1′