Отборът на българския нападател Валери Божинов Парма вече гледа доста по-смело към оцеляването в италианската серия А. Причината е, че "дуковете" постигнаха изключително важна победа като гост на високолетящият през този сезон тим на Удинезе.

В истински герой за Парма се превърна бившият нападател на Ювентус и Киево Амаури. Италианският национал, който е с бразилски произход вкара и двата гола при успеха с 2:0 на своя тим. Амаури бе точен в 13-ата и в последната 90-ата минута, с което донесе успеха на отбора си.

Валери Божинов пък се появи в игра в 65-ата минута, но не се запомни с кой знае какви изяви на терена срещу съперника си.

В друг мач от кръга  Дженоа удари Лече с 4:2 в истински голов трилър. Интересното тук е, че цели трима играчи вкараха по два гола. Паласио и Флорес бяха точни по два пъти за Дженоа, а Мишел се разписа за Лече.

Фиорентина пък би Каляри с 2:1 като гост. Само в рамките на 5 минути паднаха всички попадения. Черчи се разписа в 45-ата и 50-ата минути за Фиорентина, а между тези попадения точен бе Косу.

В последните два мача от кръга Чезена би Болоня с 2:0 като гост, а Сампдория се справи с 1:0 също на чужд терен с изпадналия на практика Бари.