Отборът на Интер разочарова своите фенове. Грандът от Милано допусна поражение на собствения си стадион, като се провали в битка с 12-ия в класирането на Серия "А".

Болоня стигна до знаменит обрат, като губеше в резултата, но успя да навакса изоставането си, а след това дори да запише краен успех с 2:1.

Нищо не предвещаваше подобно развитие на срещата, като в 22-ата минута Ромелу Лукаку не сгреши от изгодна ситуация и даде преднина на тима си.

Снимка 486755

Натискът на домакините продължи до почивката, но нови попадения от тима на Конте не бяха отбелязани.

И то при положение, че Сориано остави гостите с човек по-малко в 57-ата минута.

Интер си го изкара на Бреша

"Нерадзурите" постигнаха най-изразителната си победа през този сезон

В 62-ата Лаутаро Мартинес пропусна да удвои преднината на отбора си от бялата точка и това натежа неимоверно.

Муса Джувара вкара за 1:1 в 74-ата минута, а Бастони си изпроси червен картон три минути по-късно.

Муса Бароу пък постави точка на спора с гол, реализиран 8 минути преди финала на сблъсъка.

Така Интер изостава от втория в класирането Лацио, а до края на сезона може да бъде задминат и от четвъртия Аталанта. Болоня се изкачи до 9-ото място.