Мениджърът на Манчестър Сити - Пеп Гуардиола, не скри разочарованието си след равенството 1:1 с Уест Хем.

"Разбира се, че искахме трите точки, но Висшата лига е изключително трудна. Уест Хам се защитаваха много дълбоко и организирано. Дали все още вярваме? Да, все още имаме надежда за титлата. Математически всичко е възможно, но трябва да сме реалисти - изоставаме и не можем да си позволим повече грешки", започна Гуардиола.

"Трябва да призная, че през този сезон ни липсва постоянството, което имахме в предишни години. В миналото печелехме такива мачове с лекота, но сега ни е по-трудно да пречупим съперника, когато се затвори. Липсва ни онзи ритъм в атака, който ни правеше безпощадни", допълни мениджърът.

Уест Хем и Манчестър Сити завършиха наравно в мач от Висшата лига

Греда за Сити! "Гражданите" се спънаха в Уест Хем

Двата отбора завършиха наравно 1:1

Гуардиола не пропусна да отдаде дължимото и на дисциплинираната игра на "чуковете", които успяха да затворят всички пространства пред вратата си. "Те свършиха невероятна работа. Поздравявам ги. Трудно е да намериш пространство, когато десет играчи са в наказателното поле. Опитахме всичко - през центъра, по фланговете, но днес топката просто не влезе втори път", коментира Пеп.

Въпреки тежката ситуация в класирането, Пеп беше категоричен, че духът на клуба ще ги води в преследването на Арсенал до последно. "Ще се борим до последната секунда. Това е ДНК-то на този клуб. Сега трябва да се възстановим и да мислим за следващия мач. Налягането е върху нас, но ние обичаме това предизвикателство", завърши Гуардиола.