Русия и Норвегия се класираха за световното първенство по хандбал, което ще се проведе през януари 2019 година.

Голям празник и детски усмивки по случай 5 години ХК Ветерани

Благодариха на доц. Никола Кръстев

Вицешампионите от Мондиал 2017, норвежците загубиха реванша в Цуг от Швейцария с 30-33, но с общ резултат 62-59 се класираха за форума в Дания и Германия. Те водеха на почивката с 16-15 и не допуснаха швейцарците да стопят преднината им от шест гола, постигната в първия мач в събота в Ставангер.

Руснаците приеха Чехия в Перм. Домакините заличиха лесно пасива си от един гол и се наложиха убедително с 29-21. Общият резултат е 55-48. На почивката Русия водеше с 14-11.

Класирането на Сборная е добра новина, след като най-силният отбор в началото на новия век се намира в сериозна криза в последните години.