Националната ни състезателка Елизабет Паисиева спечели многобоя при жените и приза "Царица Маргарита" по време на 16-то издание на едноименния турнир по художествена гимнастика, който се провежда във Варна.

Победителката събра общо 67,400 точки. На второ място остана друга българка - Стела Султанова, с 64,675 точки.

Моника Минчева постигна трети резултат, но според регламента на турнира остава извън официалното класиране. По тази причина третото място е за французойката Делфин Ледо. Най-добрата ни гимнастичка Симона Пейчева не участва в състезанието заради стара травма на кръста.

Отборът на България спечели първото място в многобоя. Българките събраха актив от 34,125 точки и убедително заслужиха златните медали пред състава на Франция с 31,900 точки.

На трето място остана Бразилия с 30,400 точки, а в надпреварата участваха общо девет ансамбъла. Турнирът завършва утре с шампионата на отделните уреди.