Отборът на Байерн (Мюнхен) все повече се отдалечава от определението „непреодолим съперник". Преди броени минути, селекцията на Пеп Гуардиола допусна кошмарна домакинска издънка, падайки от Борусия (Дортмунд) с 0:3. Въпреки, че двубоят бе без значение за домакините, те показаха отчайващо слаба игра, която не вдъхва никакъв оптимизъм на феновете им преди полуфиналите с Реал (Мадрид) в ШЛ.

На другия полюс бяха гостите в  „жълто-черно", които демонстрираха бърз и динамичен футбол, който се увенча и с три гола. Те бяха дело на Мхитарян, Ройс и Хофман, като по този начин момчетата на Клоп се „бетонираха" и на второто място в Бундеслигата.

Двата тима завършиха срещата с човек по-малко, след като Рафиня и Мхитарян бяха изгонени заради сдърпване.

Загубата е втора поредна за Байерн, след като баварците паднаха и в миналия кръг, когато бяха победени от Аугсбург с 0:1.

Двата тима преживяха коренно различни емоции през тази седмица. Байерн успя да елиминира Манчестър Юнайтед и така се добра до титаничен полуфинален сблъсък в ШЛ срещу Реал (Мадрид). Точно „кралете" пък бяха пометени от Борусия (Дортмунд), но успехът с 2:0 не се оказа достатъчен за продължаване на „жълто-черните" във финалната четворка.

Въпреки, че всичко в Бундеслигата вече бе решено, Пеп Гуардиола залагаше на най-доброто. Атаката отново бе водена от Марио Манджукич, като по крилата очаквано бяха Рибери и Робен. На резервната скамейка обаче останаха играчи като Боатенг, Кроос и Томас Мюлер.

Дербито имаше доста по-голямо значение за гостите, които водеха люта битка за сребърните медали с големия си опонент-Шалке 04. Изненадващо или не, бъдещото ново попълнение на Байерн-Роберт Левандовски, бе оставен резерва. В офанзивен план щяха да оперират Обамеянг, Хофман, Ройс и Мхитарян.

Двубоят не започна на някакви високи обороти. Традиционно, домакините от Байерн веднага поеха контрола над владението на топката, ала опасностите пред Вайденфелер липсваха.  Скуката на „Алианц Арена" приключи в 20-ата минута, когато гостите от Дортмунд поведоха в резултата.

Борусия изпълни един бърз тъч , след който отлична комбинация между Обамеянг и Ройс завърши с пас към непокрития Мхитарян. За арменеца пък бе детска игра да отбележи в мрежата на Мануел Нойер за 1:0.

Въпреки инкасирания гол, Байерн така и не показваше някакви сериозни признаци на активизация. Нещо повече, Обамеянг дори можеше да удвои за своите, ала добрият му проби завърши с разочароващ удар в тъч.

Първият реален шанс за мюнхенци дойде чак в 43-ата минута, когато отбраната на Дортмунд не се справи с Манджукич, ала акробатичният му удар бе спасен с лекота от Вайденфелер.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за домакините, които вече изоставаха с 0:2. Ерих Дурм отне една топка на Рибери в собственото си наказателно поле, с което постави началото на бърза контраатака. Бързият Мхитарян пробяга огромна дистанция без да бъде спрях от съперников играч, продължавайки към самия в наказателното поле Обамеянг. Габонецът пък подаде към  връхлитащия Ройс, който само с едно елегантно докосване преодоля Нойер.

Ужасът за баварския шампион сякаш нямаше край. Изоставането им придоби класическо естество в 56-ата минута, след като отбраната им проспа едно балонно центриране, което изведе Йонас Хофман очи в очи срещу Нойер. Младокът не показа никакви скрупули и с мощен шут под гредата направи 0:3.

Байерн можеше да върне един гол в 72-ата минута, след като меле пред наказателното поле на Дортмунд завърши с лек удар на Данте, топката обаче бе избита от голлинията от Нури Шахин. Отговорът на Борусия също бе подобаващ. Обамеянг се възползва от своята бързина и изстрелът му от малък ъгъл бе спасен с отлична намеса на Нойер.

До края, двата тима останаха с човек по-малко, след като  Рафиня и Мхитарян бяха изгонени поради свада помежду си.

БАЙЕРН (МЮНХЕН)-БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 0:3

0:1 Мхитарян (20'), 0:2 Ройс (49'), 0:3 Хофман (56')

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Рафиня и Мхитарян (90')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Феликс Цвайер

БАЙЕРН: Нойер, Данте, Рафиня, Лам, Алаба, Рибери, Мартинес, Робен, Гьотце, Швайнщайгер, Манджукич (резерви: Редер, Ван Буйтен, Боатенг, Хойнерг, Кроос, Писаро, Мюлер)

ДОРТМУНД: Вайденфелер, Сократис, Дурм, Хумелс, Кел, Хофман, Мхитарян, Ройс, Шахин, Гроскройц, Обамеянг (резерви: Лангерак, Фридрих, Кирх, Пишчек, Йоич, Левандовски, Шийбер)