Байерн (Мюнхен) взе ценна победа в домакинството на Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 в 30-ия кръг на Бундеслигата. Головете на Бастиан Швайнщайгер и Хамит Алтънтоп изпратиха „баварците" на второ място в класирането след Волфсбург.

„Беше много трудно да се играе срещу Борусия (Мьонхенгладбах) през първото полувреме. Те изградиха стена в защитата си. Ние бяхме убедителни в нападение, комбинирахме добре и държахме темпото високо. На полувремето беше 2:1 за нас. След почивката не играхме толкова добре, но имахме голови положения.

Ако бяхме покачили на 3:1, щяхме да сме много по-спокойни. Днес видяхте, че много неща не са наред, особено през вторите 45 минути, когато отборът изгуби свежест. Над всичко трябва да се подсигурим, че ще вкараме създалите се положения", заяви Хайнкес.