Отборът на Волфсбург постигна важен домакински успех в 13-ия кръг от германската Бундеслига. "Вълците" надвиха с минималното 1:0 Щутгарт и вече са на четвърто място във временното класиране.

"Зелените" развенчаха мита и за непобедимите гости, които само преди седмица нанесоха страхотно унижение на Борусия (Дортмунд), разгромявайки го с 5:1 насред неговия "Сигнал-Идуна Парк". Отбелязваме, че това беше първо поражение далеч от дома за бившия клуб на Краси Балъков от началото на кампанията.

Фрайбург сломи Херта в мач с пет гола

"Орлите" се наложиха с 4:1

Единственото попадение в мача падна малко след началото на втората част и беше дело на хърватския национал Йосип Брекало. №7 на Волфсбург изпълни фаул от границата на наказателното поле, топката се отклони фатално от стената и подлъга Грегор Кобел за 1:0.

През първата част гол за Волфсбург беше отменен поради нарушение.

Щутгарт вече е на седмо място в класирането с актив от 4 победи, 6 равенства и 3 загуби.