Фрайбург победи Херта в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. "Орлите" се наложиха с 4:1 у дома.

По този начин, отборът на Кристиан Щрайх зае 10-ото място в класирането със 17 точки. Берлинчани пък са на 14-ата позиция с 13 пункта.

Първото попадение падна в 7-ата минута. Подаване на Джонатан Шмид беше достигнато от Винченцо Гриф, а неговият удар с глава отблизо порази горния ляв ъгъл покрай Александер Шволов.

Байерн победи Байер с 2:1 като гост

Левандовски измъкна Байерн в Леверкузен, баварците отново окупираха върха в Бундеслигата

Два гола на поляка донесоха обрат на хегемона, който ще зимува първи в Бундеслигата

В 52-ата минута Херта изравниха. Доди Люкебакио достигна перфектно до сантиметър подаване в наказателното поле и изстреля топката зад безпомощния вратар за 1:1. Седем минути по-късно, Ермедин Демирович отбеляза, след като достигна до пас в наказателното поле и стреля за 2:1.

И Арминия удари клетниците от Шалке

Дебютант донесе победа на Вердер

В 67-ата минута, Винченцо Грифо би ъглов удар и качи топката на главата на Мануел Гулде , чийто точен удар от точката на дузпата се заби право в долния десен ъгъл за 3:1.

Последното попадение в мача падна в добавеното време, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Петерсен.