Шалке продължава да затъва в Бундеслигата. "Кралскосините" загубиха с 0:1 домакинството си на новака Арминия (Билефелд) от 13-ия кръг на първенството.

Така тимът от Гелзенкирхен продължава да няма победа от началото на сезона и е на дъното на класирането с 4 точки. Арминия се изкачи на 16-о място с 10 пункта.

Единственият гол в мача падна в 53-ата минута. Негов автор стана Фабиан Клос след подаване на Де Медина.

В друг мач от кръга Вердер надви с 1:0 като гост Майнц. Автор на победния гол стана 19-годишният Ерен Динкчъ, за когото това бе дебют за "бременските музиканти". Халфът влезе в игра в 86-ата минута и се разписа четири след това.

Айнтрахт (Франкфурт) победи с 2:0 Аугсбург като гост. Рафаел Фрамбергер си отбеляза автогол в 53-ата минута. Крайният резултат оформи Щефан Илзанкер в 87-ата минута.