Волфсбург държи здраво третото място в Бундеслигата. "Вълците" постигнаха втора поредна победа в шампионата, печелейки гостуването си на Вердер (Бремен) с 2:1. Илия Груев не бе в групата на домакините, тъй като лекува травма, пречеща му да откликне и на повиквателната за младежкия ни национален отбор.

Кьолн и Борусия (Дортмунд) завършиха 2:2 в Бундеслигата

Халанд спаси Борусия (Дортмунд) от загуба №10 в Бундеслигата

"Жълто-черните" бавничко се отдалечават от Топ 4

Селекцията на Оли Гласнер откри резултата в деветата минута. Неочаквано за мнозина, голмайсторът на Вердер - Джошуа Сърджънт си наниза автогол, отигравайки фатално в мрежата центрирана от съперника топка.

Снимка 523734

Източник: EPA/БГНЕС

Ситуацията за гостите стана още по-добра в 42-ата. Тогава Вердер се провали в организирането на атака. Развоят на събитията спомогна Вут Вегхорст да излезе сам срещу Павленка, а за стрелец от неговото ниво, остана само да отбележи хладнокръвно.

Айнтрахт (Франкфурт) победи Унион (Берлин) с 5:2 в Бундеслигата

Айнтрахт с безценни три точки в борбата за Топ 4

"Червено-черните" сложиха край на негативната серия с триумф над Унион (Берлин)

"Бременските музиканти" намериха сили да върнат попадение още до почивката. Статично положение доведе до меле пред наказателното поле на Волфсбург. Най-съобразителен се оказа Кевин Мьохвалд, който от точката на дузпата вкара за 1:2.

През второто полувреме Вердер хвърли доста усилия в атака. Стремежът им можеше да се увенчае с успех дълбоко в добавеното време, но Дави Зелке пропиля "златна" възможност срещу запазилия върхова концентрация Коен Кастелс.