Байерн (Мюнхен) разби с 4:0 Щутгарт у дома в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Баварците играха почти 80 минути с човек по-малко след червен картон на Алфонсо Дейвис, но това като че ли допълнително ги мотивира и се разправиха с "швабите". Хеттрик за победителите вкара Роберт Левандовски (18, 23, 39), а едно попадение добави Серж Гнабри (22).

Така шампионите събраха 61 точки и отново имат аванс от 4 пункта пред РБ Лайпциг. Щутгарт е осми с 36 точки.

Двубоят започна с атаки и към двете врати. В 12-ата минута баварците останаха с човек по-малко. Алфонсо Дейвис фаулира грубо Ватару Ендо, като първоначално получи жълт картон. След това съдията гледа положението с ВАР и промени решението си, като изгони левия защитник.

Две минути след това Саша Калайджич стреля опасно с глава, но Мануел Нойер се справи и спаси.

Снимка 523733

В 17-ата минута Байерн поведе. Защитата на Щутгарт не се справи след центриране от корнер. Лирой Сане намери Серж Гнабри, който центрира по земя, а на първа греда Роберт Левандовски засече във вратата.

Пет минути по-късно домакините вкараха втори гол. Шампионите организираха многоходова атака, която премина през Сане, Томас Мюлер и Серж Гнабри. Последният получи и със силен удар намери долния ляв ъгъл за 2:0.

Байерн не спря и след по-малко от 60 секунди вкара трети гол. Сане изведе Мюлер отдясно, който напредна и центрира в наказателното поле. Там Левандовски се вклини между двама защитници и прати топката във вратата с глава.

Снимка 523731

В 39-ата минута Леви оформи своя хеттрик. Валдемар Антов се опита да изчисти топката след пресечен пас към Леон Горетцка. Защитникът обаче сбърка, Левандовски му отне топката и останал сам срещу вратаря вкара за 4:0.

През второто полувреме баварците намалиха оборотите. Все пак в 64-ата минута Левандовски бе близо до четвърти гол в срещата. Полякът получи отдясно на наказателното поле, преодоля защитник и насочи към далечния ъгъл, но стреля над вратата.