Борусия (Дортмунд) постигна едва четвъртото си равенство от началото на сезона в Бундеслигата. Възпитаниците на Един Терзич имаха нов драматичен следобед, като благодарение на Елинг Халанд, се спасиха от загуба при визитата си на Кьолн (2:2).

Ремито трябва сериозно да притесни звездната селекция на вестфалци, които вече са на четири пункта от зона Шампионска лига заради днешната победа на заемащия временно позиция №4 - Айнтрахт (Франкфурт). Така предстоящата битка на двата тима, след паузата за национални отбори, се очаква да бъде изключително важна.

Айнтрахт (Франкфурт) победи Унион (Берлин) с 5:2 в Бундеслигата

Айнтрахт с безценни три точки в борбата за Топ 4

"Червено-черните" сложиха край на негативната серия с триумф над Унион (Берлин)

А следобедът стартира повече от добре за Дортмунд. "Жълто-черните" откриха резултата в третата минута. Емре Джан отправи пас за милиони към Ерлинг Халанд. Норвежецът се нуждаеше от едно успешно докосване и здравата си физика, за да елиминира Мере, а после да прокара кълбото и под плонжа на Хорн.

Снимка 523738

Източник: EPA/БГНЕС

В 32-ата минута домакините получиха дузпа, която дълго беше оспорвана от Борусия. Далечен изстрел срещна ръката на Белингам и след преглеждане с ВАР, реферът Зиберт прецени, че трябва да бъде отсъден наказателен удар. Той беше точно реализиран Ондрей Дуда.

Пълният обрат бе факт в 65-ата минута. Тогава Исмаил Якобс притесни максимално бранител на Борусия, който така чукна топката, че я превърна в извеждащ пас за звездата с №8. Той не пропусна възможността и с мощен шут подчини Хитц.

Десет от Байерн се разправиха с Щутгарт, Леви блести с хеттрик

Баварците с нова убедителна победа в Бундеслигата

До края Ерлинг Халанд направи всичко по силите си, за да донесе поне точка на вестфалци. В 80-ата минута той удари гредата след насочване с глава, а малко след това не намери вражеската мрежа също от удобна позиция.

Упоритостта му си каза думата и крайното 2:2 бе факт в 90-ата. Юсуфа Мукоко проби по фланга, след което отправи прострелен пас, успореден на голлинията. И след като с кълбото се разминаха куп играчи, на точното място естествено се оказа Халанд, вкарал в опразнената врата.

КЬОЛН - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 2:2

0:1 Халанд (3"), 1:1 Дуда -дузпа (35"), 2:1 Якобс (65"), 2:2 Халанд (90")