Волфсбург и Херта завършиха 3:3 на "Фолксваген Арена" в интересен мач от 11-ия кръг на Бундеслигата.

"Вълците" на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да зарадват своите фенове с успех.

Байерн (Мюнхен) разгроми Борусия (Дортмунд) с 3:1

Байерн разпиля Борусия пред погледа на 80 000 на "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

Баварците задълбочиха кризата на "жълто-черните"

Резултатът беше открит от гостите чрез Ведад Ибишевич още в първата минута.

В 20-та минута Марио Гомес изпусна дузпа, но в 41-та Юнус Мали изравни резултата. Гомес се реваншира с гол в края на полувремето и направи обратът пълен.

В 53-та минута централният защитник на берлинчанин Карик Рекик изравни за 2:2. Бившият играч на Ливърпул Дивок Ориги обаче даде нов аванс на Волфсбург след час игра.

Все пак в 83-та минута Давид Зелке възстанови равенството за общо 3-ти път в срещата и извоюва точка за своя тим.

Волфсбург се намира на 14-та позиция с актив от 11 точки. Това бе общо 8-мо равенство след 11 срещи за тима и общо 7-мо поредно в шампионата. Херта е 11-ти с 14 точки.

ВОЛФСБУРГ - ХЕРТА 3:3

0:1 Ибишевич (1"), 1:1 Мали (41"), 2:1 Гомес (44"), 2:2 Рекик (53"), 3:2 Ориги (60"), 3:3 Зелке (83")

СТАДИОН: "Фолксваген Арена"

СЪДИЯ: Р. Кампка

ВОЛФСБУРГ: Коен Кастелс, Верхаег, Нохе, Тизеранд, Брукс, Дидави, Гюлавужи, Мали, Арнолд, Гомес, Ориги (резерви: Грюн, Базоер, Нтеп, Герхард, Блажчиковски, Хиндс, Итер)

ХЕРТА: Ярестин, Лангкамп, Пекарик, Платенхард, Рекик, Щарк, Калу, Шелбред, Вайзер, Лазаро, Ибишевич (резерви: Крафт, Есвайн, Дуда, Мителщед, Торунарига, Майер, Зелке)