Байерн (Мюнхен) победи с 3:2 Волфсбург като гост в мач от първия кръг на Бундеслигата.

Двата отбора направиха страхотен двубой с обрати, но в крайна сметка по-голямата класа на баварците си каза думата и треньорът им Венсан Компани дебютира с успех в първенството.

Джамал Мусиала откри за гостите в 20-та минута, но Ловро Маер обърна развоя на събитията с два гола и даде преднина на "вълците".

Грандът обаче не бе казал последната си дума и чрез автогол на Якуб Камински в 65-а минута и попадение на Серж Гнабри в края стартира с три точки в шампионата.

Волфсбург - Байерн Мюнхен 2:3

Голмайстори: 0:1 Мусиала (20), 2:1 Маер (47-д, 56), 2:2 Камински (65-авт), 2:3 Гнабри (82)

Волфсбург: Грабара; Фишер, Борнау, Цезигер; Баку, Арнолд, Сванберг, Камински; Маер, Вимер; Томаш

Байерн: Нойер; Боей, Ким, Упамекано, Дейвис; Кимих, Павлович; Олисе, Мусиала, Гнабри; Кейн