Байерн (Мюнхен) записа категорична победа с 3:1 над Борусия (Дортмунд) пред погледа на 81 000 зрители, наблюдаващи дербито на кръга на "Сигнал Идуна Парк". Точни за гостите бяха Ариен Робен, който откри в 17-ата минута, Левандовски и Давид Алаба. За домакините се разписа Марк Бартра секунди преди края на срещата.

Борусия (Дортмунд)  - Байерн (Мюнхен), 1:3

Борусия (Дортмунд) - Байерн (Мюнхен), 1:3

Това е дербито на 11-ия кръг в Бундеслигата

Байерн стартира срещата с ранно попадение - още в 17-ата минута Ариен Робен откри резултата на "Сигнал Идуна Парк", след като бе оставен непокрит и със силния си ляв крак остави безпомощен вратаря на Борусия.

Преди попадението, Обамеянг на няколко пъти получи шанс да открие резултата, но при единиборството му със Зюле, футболистът на Борусия загуби.

В 31-ата минута Левандовски поведе бърза контраатака, след като получи прецизно подаване в наказателното поле, но вратарят бе на мястото си и не позволи топката да влети в мрежата му за втори път.

В 38-ата минута обаче Лева не сгреши отново и удвои в полза на баварците, след като получи пас от Кимих и ударът му рикошира в петата на Вайгъл.

През втората част превъзходството на баварците продължи, след като Давид Алаба остана непокрит в непосредствена близост до вратата на Борусия и направи резултата класически.

Малко преди последния съдийски сигнал, Марк Бартра отбеляза почетно попадение за Борусия. Пулишич успя да се измъкне между трима футболисти на Байерн, а Бартра отправи силен шут отдясно, който матира вратаря.