Вердер (Бремен) започна отлично новия сезон в Германия. "Бременските музиканти" спечелиха само с 2:0 срещу Кайзерслаутерн. За гостите пък в групата не попадна българският нападател Илиян Мицански.

Вердер беше по-активния тим и от първата до последната минута търсеше попадението. Гостите изчакваха своя момент, който обаче така и не настъпваше. А в 56-ата минута късмет не достигна на Иво Иличевич да открие резултата - топката срещна напречната греда.

Шмитц пък на два пъти се опита да изпроси дузпа. При първия си опит преди почивката имаше основания за такава, но не и при втория си, когато просто се бутна в защитник на съперника.

Натискът на домакините най-после даде резултат след час игра. Шмитц шутира отляво, вратарят не успя да хване топката и Маркус Розенберг от малкия пеналт на празна врата откри головата си сметка.

В 78-ата Мертезакер можеше да удвои, но от 2 метра не успя да засече топката с глава. Все пак две по-късно това направи Розенберг с втория си гол в срещата. Датчанинът засече на втора греда центриране на Уесли отляво.

В самия край на срещата нападателят имаше шанс да оформи своя хеттрик. След контраатака, останал сам срещу стража, "единайската" не успя да се разпише, а топката се удари в лявата греда.

В крайна сметка и двата гола бяха достатъчни на бременци за положителен старт на сезона. В Кайзерслаутерн пък ще трябва да анализират грешките, довели до поражението. Да се надяваме, че този сезон Мицански най-после ще получи своя шанс за изява.