Херта изненада Байерн (Мюнхен), в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата.

Битката на "Олимпиащадион" в Берлин бе на път да завърши при резултат 1:0 в полза на домакините, но в 6-ата минута от продължението на мача Левандовски вкара за крайното 1:1.

Гола в полза на домакините реализира Ведад Ибишевич. Той бе точен след 22 минути игра.

Шампионите се изправиха срещу един от любимите си противници, като бяха спечелили всяка една от последните 11 срещи, без да допуснат нито едно попадение в последните пет от тях.

Днес ситуацията съвсем не беше такава.

В исторически план мюнхенци имаха осезаемо предимство, налагайки се цели 38 пъти в изиграните 64 двубоя, при едва осем поражения от тяхна гледна точка. Головата разлика е изцяло в полза на най-успешния германски клуб - 150:69, но този следобед статистиката не беше определяща.

Байерн се намираше в прилична поредица, особено като се вземе под внимание и гръмката победа с 5:1 над Арсенал в Шампионската лига от сряда.

Байерн (Мюнхен) остави Арсен Венгер да помечтае, но го разсъни с кофа ледена вода на "Алианц Арена"!

Баварската машина остави Венгер да помечтае, но го разсъни с кофа ледена вода на "Алианц Арена"!

5:1 за баварците, има ли смисъл от реванша?

Момчетата на Пал Дардай остават най-силният домакин в Бундеслигата (8 победи, едно равенство и едно поражение в 10 мача), допускайки само пет попадения във въпросните срещи.

Байерн има повече спечелени точки (25) у дома, но в 10 изиграни срещи.

В същото време момчетата на Карло Анчелоти, въпреки неуспеха си днес, са безспорно най-добрият гост с пет поредни победи навън, преди мача с Херта.

Байерн остава лидер в класирането с 50 точки, докато Херта се намеси в битката за разпределението на първите 6 позиции и разполага с 36 пункта.