Байерн (Мюнхен) надигра Арсенал в осминафинален сблъсък от Шампионската лига.

Германският колос се наложи с доста показателното, а и в голяма степен предопределящо крайния победител от сблъсъка 5:1.

Попаденията за домакините реализираха Робен, Левандовски, Мюлер и на два пъти Тиаго Алкантара.

Почетният гол за гостите беше дело на Алексис Санчес, разписал се от 11-метров наказателен удар.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на "Алианц Арена" тази вечер:

НА ЖИВО: Байерн (Мюнхен) - Арсенал

Поредната битка на титани в Лигата на шампионите

Домакините бяха без контузените Франк Рибери и Жером Боатенг. Атаката беше предвождана от Роберт Левандовски, а по десния фланг действаше Ариен Робен.

Тиаго Алкантара, Чаби Алонсо и Артуро Видал пък си партнираха в средата на терена.

Арсенал разчиташе на скоростта на Алексис Санчес и на хитрите пасове на Месут Йозил, които обаче се оказаха недостатъчни.

Първото полувреме можеше да бъде условно разделено на две части.

В самото начало на срещата домакините поеха инициативата и не се виждаше как могат въобще да я изпуснат.

Те не спираха да притесняват съперника си, като основно нападаха през своята дясна част от терена, сякаш знаеха нещо, някакво слабо място на съперника си.

Набезите на Лам хронично притесняваха защитниците в жълти (в този мач) екипи.

При един такъв, и след подаване към Робен, резултатът беше открит.

Снимка 278803

В 11-ата минута холандският ветеран разстреля иначе стабилния в този сблъсък Давид Оспина със страхотен изстрел по диагонала.

Снимка 278807

В 29-ата минута обаче, при опит да изчисти топката напред, Роберт Левандовски намери крака на включилия се в предни позиции Кошиелни и реферът посочи бялата точка.

Положението бе сериозно оспорвано от футболистите на домакините, но това, разбира се, не промени решението на арбитъра.

Зад топката застана Санчес, който стреля, но Нойер изби. Кълбото попадна отново у Санчес, който понечи да шутира, на първо време бе спрян, но от третия си удар чилийският ас намери очертанията на вратата, оставяйки безкрайно разочарован вратаря на баварците.

Снимка 278797

След 35 минути игра Бейерин игра с ръка в наказателното поле на Оспина, но този път главният съдия подмина с лека ръка ситуацията. Повторенията показаха, че нарушение на правилата по-скоро има.

Така или иначе дузпа нямаше, а резултатът се запази непроменен, въпреки че в заключителните мигове от полувремето Йозил се оказа очи в очи с Нойер, но стражът на "червените" за пореден път спаси тима си.

През вторите 45 минути всичко стана ясно, и то за доста кратък период от време.

Между 53-ата и 56-ата минути бяха реализирани две попадения на сметката на домакините.

Първо центриране на Лам намери снажния Левандовски, който надскочи бранителите пред себе си и с глава покачи на 2:1, а след това полякът изведе с техничен пас с пета Алкантара в изгодна позиция и последният не сгреши, разписвайки се за 3:1.

Снимка 278804

Отново Тиаго покачи на 4:1 в 63-ата минута, след като негов изстрел рикошира в тялото на Джака и влетя в мрежата на Оспина, оформяйки разгрома за гостуващия тим.

Крайното 5:1 стана факт след попадение на влезлия като резерва Мюлер, разписал се малко преди последния съдийски сигнал.

Така преди реванша баварците разполагат с наглед непреодолима преднина пред своя именит, но не особено успешен срещу Байерн опонент.

Снимка 278806

Общият баланс от досегашните мачове между Байерн и Арсенал е 6 победи за мюнхенци, 2 равенства и 3 успеха за отбора от Северен Лондон. Единствената победа на Арсенал на "Алианц Арена" беше с 2:0 на осминафиналите през 2013 година, но Байерн продължи напред заради успех с 3:1 като гост в първия мач.