РБ Лайпциг се присъедини към списъка с отбори, които до този момент са с пълен точков актив в Бундеслигата. "Биковете" се поздравиха с втори пореден успех, след като този следобед спечелиха домакинството си на Айнтрахт с 2:1.

Селекцията на Юлиан Нагелсман демонстрира разнообразен футбол, благодарение на който достигна до триумф срещу една от най-коравите селекции в германския елит.

Хеттрик на Левандовски разтърси Шалке, Байерн громи в Гелзенкирхен

Лидерът на баварците на висота

В 10-ата минута Тимо Вернер си направи най-добрия подарък за подписания нов договор с Лайпциг. Националът се възползва от продължена с глава топка от Поулсен и с красив изстрел матира Кевин Трап. До почивката нисичкият нападател можеше и да удвои преднината на своя тим, но сътвори пропуск.

Снимка 439937

Източник: EPA/БГНЕС

След почивката Айнтрахт погледна по-смело към вратата на Гулаши. "Орлите" обаче оставиха доста свободни пространства в своята отбрана и позволиха да бъдат пробити за втори път в 80-ата минута. Форсберг центрира за Поулсен, който с мощно воле прокара топката между краката на Трап.

До края съперникът върна едно попадение чрез Пасиенсия в 90-ата минута. За повче обаче селекцията на Адолф Хютер нямаше както време, така и необходими достатъчно на брой голови възможности.