Байерн (Мюнхен) разгроми Шалке като гост и триумфира убедително пред публиката в Гелзенкирхен.

Лидерът на баварската атака Роберт Левандовски избухна с хеттрик във вратата на респектирания опонент.

Официален дебют за Байерн направиха новите попълнения Филипе Коутиньо, Иван Перишич и Люка Ернандес.

Шалке с нищо не показа, че заслужава нещо от този двубой. Домакините претендираха за две неотсъдени дузпи, но такива не им бяха дадени, въпреки преразглеждането им със системата ВАР.

Снимка 439881

Източник: Twitter

В 20-ата минута Коман бе съборен в пеналта и съдията даде дузпа за Байерн. Левандовски застана зад топката и не сгреши - 1:0 за баварците.

Снимка 439879

Второто полувреме започна с нов гол на Левандовски. В 50-ата минута той изпълни отлично пряк свободен удар и направи 2:0.

В 65-ата минута ВАР отсъди в полза на Байерн, след като не бе отсъден наказателен удар за домакините.

Байерн контролираше мача и стигна до нов гол, отново дело на Левандовски. Тук някъде всякаква интрига в срещата беше окончателно заличена.