Отборът на Борусия (Дортмунд) явно ще държи в напрежение феновете си и през новия сезон в германското футболно първенство.

Рурци стигнаха до драматичен обрат при визитата си на Кьолн, като губеха в резултата, но в заключителните двадесет минути стигнаха до крайния успех с 3:1.

Снимка 439792

Източник: Twitter

Доминик Дрекслер даде преднина на домакините след 29 минути игра, като това бе и единственото попадение, реализирано в рамките на първото полувреме.

През вторите 45 минути гостите повишиха сериозно оборотите и ефектът от това не закъсня.

Снимка 439791

След точно 70 минути игра Азар асистира на Джейдън Санчо, който оправда сериозно подобрения си напоследък договор с клуба, изравнявайки резултата на "Райн Енерджи Щадион".

Борусия (Дортмунд) удвои заплатата на Джейдън Санчо

19-годишният талант ще получава по 6 милиона евро на година

Снимка 439793

1:2 направи Ашраф Хакими, който се възползва от добро подаване на Пишчек и връчи трите точки на тима си.

Снимка 439790

Крайното 1:3 бе оформено от Пако Алкасер, разписал се в последните мигове на даденото от рефера продължение.

Така Борусия остава на върха във временното класиране в Бундеслигата, като е с пълен точков актив от 6 пункта и голова разлика от 8:2, след убедителния старт на новия сезон.