Отборът на Шалке излезе на второ място в класирането в Бундеслигата, след като спечели с 3:1 двубоя си срещу Хофенхайм от 11-ия кръг на Бундеслигата. В герои за домакините се превърнаха „редовните заподозрени" Раул и Хунтелаар, които отбелязаха и трите гола за своя тим.

Бившият капитан на Реал Мадрид даде начало на головата фиеста на „Фелтинс Арена" в 28-ата минута. С основна заслуга за попадението бе младокът Юлиан Дракслер, който след като направи фантастичен пробив по левия фланг даде топката на тепсия на Раул, който от 3-4 метра не остави шанс на стража на гостите.

Хофенхайм започна по-активно второто полувреме и чрез голмайстора си Ибишевич изравни резултата. Босненският национал бе точен в 63-ата минута. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка. Точно 10 минути след изравняването на резултата Шалке стигна до втори гол. Клаас-Ян Хунтелаар бе фаулиран от Компер в полето и главният съдия свири дузпа. Зад топката застана Хунтелаар, който с удар в центъра на вратата изведе тима си напред.

След още 3 минути, в 76-ата, домакините сложиха точка на спора. Хунтелаар отбеляза втория си гол, след втора асистенция на Дракслер и оформи крайното 3:1.

Победата бе втора поред за Шалке, които вече са втори в класирането с актив от 21 точки. Лидер е Байерн Мюнхен с 25 точки, след като в същото време баварците разбиха с 4:0 Нюрнберг.

В следващия кръг на Шалке му предстои тежко гостуване на представящия се силно от началото на сезона отбор на Хановер.