Борусия (Дортмунд) допусна поредна грешна стъпка в Бундеслигата. "Жълто-черните" завършиха наравно 2:2 при домакинството си на Хофенхайм в мач от 21-ия кръг. Джейдън Санчо откри резултата в 24-ата минута, но седем минути по-късно Мунас Дабур изравни. Зинсхаймци направиха пълен обрат в началото на второто полувреме с гол на Ихлас Бебу. В 81-ата минута Ерлинг Халанд оформи крайното 2:2.

Така Борусия събра 33 точки и заема шесто място във временното класиране. Хофенхайм е 11-и с 23 точки.

Срещата започна с домакински натиск. В 10-ата минута Халанд пропусна добра възможност за гол. В 18-ата минута Бебу направи хубав пробив, преодоля двама противникови играчи, но стреля слабо от отлична позиция.

В 24-ата минута "жълто-черните" поведоха. Герейро намери оставения непокрит Санчо, който с прецизен удар в левия ъгъл не остави шансове на вратаря за 1:0.

Седем минути по-късно гостите изравниха. Руди намери Дабур, който проби в наказателното поле и нанесе хубав удар в левия ъгъл за 1:1. Малко след това Бебу се оказа на добра позиция в наказателното поле, но стреля в гърба на противников играч.

Снимка 518432

Тогоанският нападател все пак порази вратата на Борусия. Той засече с глава центриране в наказателното поле и така Хофенхайм направи пълен обрат в 51-ата минута.

Малко след това гол на Халанд бе отменен заради засада след намесата на ВАР. В 68-ата минута Хитц остави "жълто-черните" в мача, след като спаси опасен шут на Руди от пряк свободен удар.

Борусия стигна до изравнителен гол в 81-ата минута. Тогава Халанд овладя топката в наказателното поле и с премерен удар вкара за 2:2.