РБ Лайпциг победи с 2:1 у дома Аугсбург в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Дани Олмо (38-дузпа) и Кристофър Нкунку (42) бяха точни за "биковете". За гостите се разписа Даниел Калиджури (76-дузпа).

С успеха Лайпциг събра 44 точки и заема второ място във временното класиране. Аугсбург е 13-и с 22 точки.

Двубоят започна силно за домакините, които имаха две възможности за гол в началните минути, но Олмо и Нкунку пропуснаха.

В 34-ата минута Рийс Оксфорд извърши нарушение срещу Нкунку в наказателното поле. Главният рефер посочи бялата точки, а зад топката застана Дани Олмо. Първият на испанеца бе спасен от Гикевич, но наказателният удар трябваше да се пребие. При втория си опит Олмо откри резултата.

В 43-ата минута "биковете" стигнаха до втори гол. Поулсен намери Нкунку в наказателното поле, а френският офанзивен футболист удвои.

В 76-ата минута Аугсбург намали. Ибрахима Конате извърши грубо нарушение в наказателното поле и баварците получиха дузпа. Зад топката застана Даниел Калиджури и вкараза 2:1.