Отборът на Карлсруе надигра с 2:1 гостуващия Херта (Берлин) в първа среща от 14-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите от Берлин успяха да вземат преднина преди почивката с попадение на Пантелич, който откри резултата в 35-ата минута на срещата.

Все пак домакините успяха да се върнат в двубоя през втората част. Те упражниха лек натиск към вратата на гостите и в 56-ата минута Хайнал изравни.

Домакините, който през този сезон влязоха в Първа Бундеслига стигнаха до победата след гол на Фрайс в 65-ата минута.

До края на срещата гостите се опитаха да стигнат поне до точката, но това така и не стана и Карлсруе за пореден път постигна домакинска победа. Така новаците имат реални шансове да се борят за място в Европейските клубни турнири за следващия сезон.