Бившият бранител на Славия Асен Караславов игра цял мач при победата на Гройтер Фюрт с 2:1 над Санкт Паули у дома. Успехът бе трети пореден за възпитаниците на Бруно Лабадия.

Любопитното е, че Караславов бе определен от агенция ДПА за най-добър в редиците на Гройтер Фюрт. Той заслужи най-висока оценка за играта си заедно с автора на изравнителния гол Мартин Ланих.

Домакините губеха в резултата, след като Браун откри за гостите в 11-ата минута. Ланих изравни в 43-ата, а Щефан Райзингер донесе победата с попадение в първата минута на даденото от рефера добавено време.

Със спечелените три точки Гройтер Фюрт излезе на второто място в класирането с 10 точки, колкото има и Мюнхен 1860. Тимът на Караславов обаче изостава заради по-лошата си голова разлика.

В другата среща с българско участие Тодор Колев и Алемания (Аахен) претърпяха тежко поражение като гост с 0:3 от Веен. Нападателят бе резерва, но се появи в игра в 61-ата минута като доигра двубоя. За разлика от миналия кръг, когато Колев вкара 2 гола за Алемания, днес той не успя да се разпише и да помогне поне до малка степен на тима си.

След тежката загуба Алемания заема 6-ото място във Втора Бундеслига със 7 точки от четири срещи.