Германия победи Украйна с 3:1 в мач от група 4 на Лига А в турнира Лигата на нациите. Роман Яремчук в 12-ата минута откри резултата на стадиона в Лайцпиг. Бундестима обаче направи пълен обрат с голове на Лирой Сане (23) и Тимо Вернер (33,64).

Така Маншафта събра 9 точки и излезе на първо място в групата след равенството на Испания и Швейцария. "Ла Роха" е втори с осем пункта. Последният мач противопоставя Испания и Германия.

Срещата започна с домакински натиск. В началните минути удари на Горецка, Гюндоган и Кох не намериха целта.

Гостите изненадващо поведоха в 12-ата минута. Тогава Яремчук засече центрира на Зубков и прати топката в горния десен ъгъл на Нойер.

Германия веднага натисна и в 23-ата минута стигна до изравнителен гол. Горецка с чудесен пас намери съотборника си в Байерн Лирой Сане, който вкара за 1:1.

Снимка 505433

Горецка бе в основата на втория гол за Германия в 33-ата минута. Халфът овладя акробатично подаване вдясно и върна топката във вратарското поле, където Тимо Вернер с глава вкара за 2:1.

В началото на второто полувреме добри възможности за гол се откриха пред Макс и Сане, но Пятов се справи.

В 64-ата минута Германия организира отлична атака. Гюндоган пусна към Гинтер отдясно. Крайният защитник намери Вернер в наказателното поле, който нанесе удар, последва рикошет и трети гол за Бундестима.