Фортуна (Дюселдорф) нанесе първата загуба на Борусия (Дортмунд) в Бундеслигата за сезона.

В двубой от 16-ия кръг на германското футболно първенство рурци отстъпиха с 1:2.

Точни за победителите на стадион "Меркур Шпиларена" бяха Лукебакио и Цимер. Пако Алкасер вкара едно попадение за "жълтите" 9 минути преди края на мача.

Борусия направи нова важна крачка в борбата за титлата през уикенда, когато надви Вердер и дръпна с цели девет точки на върха, но днес тимът сгреши за първи път през сезона в Германия.

"Билд": Преднината на Борусия означава задължителна титла в Бундеслигата

Дортмунд е единственият непобеден отбор в елита през кампанията

Момчетата на Люсиен Фавр си осигуриха прозвището "зимен шампион", защото със сигурност ще бъдат на първа позиция и на старта на втория полусезон.

За вестфалци обаче е от голямо значение да продължат да печелят мачовете си, за да не позволят на първенеца Байерн да скъси разликата.

"Жълто-черните" имат впечатляващите десет победи в последните 12 шампионатни мача, като в този интервал загубиха точки само при домакинското равенство 2:2 с Херта, както разбира се и тази вечер.

Фортуна, който измъкна късметлийско 3:3 срещу Байерн насред Мюнхен през ноември, се намираше в зоната на изпадащите с едва 12 пункта преди първия сигнал днес, въпреки успеха с 2:0 над Фрайбург в миналия кръг.

Борусия (Дортмунд) ще зимува на върха в Бундеслигата

"Жълто-черните" победиха Вердер у дома

В 23-ата минута на битката си с Борусия обаче домакините вече имаха повод за празнуване, като Лукебакио се разписа за 1:0, прд невярващия поглед на звездите от гостуващия тим.

Ситуацията на терена стана съвсем необичайна за рурци след 56 минути игра, когато Цимер попари за втори път в мача надеждите на Борусия за спечелване поне на точката от срещата, с попадение за 2:0.

Крайното 2:1 бе оформено от Пако Алкасер, разписал се 9 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 391200

Източник: twitter

Това бе и последният гол в срещата, което означаваше и на практика, че първата загуба на отбора от Дортмунд през сезона в Германия е факт.

В исторически план Дортмунд има леко предимство от 16:15 победи в 39 шампионатни мача, но в Дюселдорф предимството е на страната на Фортуна - 9:5 успеха. Последната загуба на Борусия от този съперник, преди тазвечершната, бе от 1997 година.

Ханс-Йоаким Вацке: Няма лесни мачове в Европа

"Това ще е третата среща между нас в последните 3 години"