В първа среща от 12-я кръг в първенството на Бундеслигата отборът на Енерги (Котбус) регистрира първия си пълен успех през настоящия сезон, побеждавайки като домакин Шалке с минималното 1:0. Това беше мач № 100 в Бундеслигата през сезона.

Българските футболисти в състава на Енерги Станислав Ангелов и Димитър Рангелов започнаха срещата като титуляри.

През първата част двата тима не успяха да си отбележат голове и се оттеглиха на почивка при 0:0.

Единственото попадение в двубоя реализира Басила в в 17-ата секунда на втората част, като при атаката Димитър Рангелов (на снимката) стреля към вратата на Шалке, топката бе отбита от Вестерман, но тя попадна в Басила и той отблизо вкара за 1:0.

Гостите се опитаха да върнат попадението, но така и не стигнаха до успех.

Димитър Рангелов беше заменен в 88-ата минута от Ривич, а Станислав Ангелов излезе и отстъпи мястото си на Ипса в даденото от съдията Вайнер продължение.

С това поражение Шалке регистира пореден неуспех в Бундеслигата като няма победа в първенството от края на септември, когато спечели домакинството си срещу Херта.

С този успех Енерги спря серията си от 14 поредни мача за първенство без победа. За последно те успяха да се наложат над Леверкузен с 2:1 на 29 април.