Борусия (Дортмунд) си върна третото място в Бундеслигата. В директна битка за последната позиция, която дава право за участие в груповата фаза на Шампионската лига, "жълто-черните" победиха сензацията Хофенхайм с 2:1.

По този начин селекцията на Томас Тухел вече има 2 точки преднина пред днешния си съперник само два кръга преди края на първенството.

Снимка 292370

Точни за успеха бяха звездите Марко Ройс и Обамеянг, докато за Хофе се разписа Крамарич от дузпа.

Двубоят стартира отлично за вестфалци, които се оказаха доминиращи в резултата след само 4 минути футбол. Гонзало Кастро подаде хитро за намиращия се зад отбраната Марко Ройс, който с мощен изстрел между краката на Бауман направи 1:0. Голът бе съпроводен с голямо недоволство от щаба на гостите, тъй като на повторенията ясно се видя, че звездата на Борусия е в положение на засада.

Байерн прати Дармщад във Втора Бундеслига

Байерн подписа смъртната присъда на Дармщад

Резервата на Нойер се превърна в герой

Съдийските тесли срещу тима на Хофенхайм продължиха и в 14-ата минута, когато Дортмунд получи шанс да изпълни дузпа след една наглед спорна ситуация в наказателното поле на "синьо-белите". Пиер-Емерик Обамеянг обаче не намери очертанията на вратата и по този начин не съумя да се изравни на върха в голмайсторската листа с Роберт Левандовски.

Снимка 292368

Габонецът все пак дочака своя гол. Той падна в 82-ата минута, след като Лукаш Пишчек центрира отлично за изплъзналия се от Толиян - Рафа Герейро.Ударът на португалският национал срещна гредата, но след това успешна добавка съумя да направи Обамеянг, подпечатал успеха за своите.

До края гостите от Хофе стигнаха до почетен гол от дузпа, дело на Андрей Крамарич. Двубоят завърши с повечко нерви от страна на старши-треньора на гостите Юлиан Нагелсман, който имаше претенции към цялостното ръководене на мача от страна на главния съдия Феликс Брих.