Въпреки, че през изминалия кръг се поздрави с пета поредна шампионска титла, отборът на Байерн (Мюнхен) не спира с победите в Бундеслигата. Селекцията на Карло Анчелоти не показа милост и срещу последния Дармщад, побеждавайки го с минималното 1:0. По този начин мюнхенския колос прати и на практика "водните лилии" във Втора Бундеслига.

Снимка 292364

Възпитаниците на Торстен Фрингс бяха в серия от три поредни победи, но така и не намериха сили да сътворят едно малко чудо и на "Алианц Арена". В грешник за гостите се превърна опитният Хамит Алтънтоп, който 4 минути преди края пропусна дузпа.

Всичко в тази среща бе решено от брилянтна солова акция на Хуан Бернат в 18-ата минута. Испанецът получи подаване от Франк Рибери и след два бързи финта заби коженото кълбо в мрежата на безпомощния Есер.

Снимка 292366

До почивката преднината на баварците можеше да набъбне с поне още два гола, но първо Есер сътвори геройско спасяване срещу Томас Мюлер, а след това мощна тупалка на Джером Боатенг премина на милиметри от лявата греда.

През втората част Дармщад хвърли всички сили в атака, но в 65-ата минута "водните лилии" трябваше да преглътнат неприятната вест, че голът на Шиплок е отменен поради засада. Тепърва обаче идваха тежките минути за гостите...

Снимка 292367

В 84-ата минута ветеранът Том Щарке отказа Сандро Сиригу от Дармщад след фантастично спасяване, а малко по-късно "вечната резерва на Мануел Нойер" спаси и дузпа на Хамит Алтънтоп, което окончателно прати бойкият тим на Торстен Фрингс във втория ешелон през следващата кампания.

В последната минута Франк Рибери пропусна да удвои, след като удари дясната греда.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ДАРМЩАД 98 1:0

1:0 Бернат (18")

СТАДИОН: "Алианц Арена"

СЪДИЯ: Г. Винкман

БАЙЕРН: Щарке, Рафиня, Боатенг, Алаба, Рибери, Коща, Бернат, Кимих, Санчес, Мюлер, Левандовски (резерви: Вайнкауф, Алкантара, Алонсо, Робен, Лам, Хумелс, Видал)

ДАРМЩАД: Есер, Холанд, Сиригу, Сулу, Камавуака, Бангаард, Вранчич, Алтънтоп, Хелер, Гондорф, Плате (резерви: Хеуер, Шиплок, Хьон, Сам, Розентал, Чолак, Щайнхофер)