Два от традиционните тимове в германската Бундеслига - Борусия (М'Гладбах) и Волфсбург, не се победиха в директния сблъсък помежду им в съботния следобед (2:2). През тази кампания "жребци" и "вълци" не оправдават очакванията си се намират в долната част на таблицата.

Ремито на "Борусия Парк" обаче предложи достатъчно драматични мигове.

Стадионът на Байерн грейна в цветовете на украинското знаме

В подкрепа срещу войната

Началото беше изцяло за гостите, които до 33-ата минута вече водеха с 0:2 след голове на Йонас Винд и Борнау. До паузата шанс за домакините даде Маркъс Тюрам, който намали до 1:2.

Но емоциите тепърва предстояха. В 70-ата бранителят на Волфсбург Лакроа получи червен картон и така "зелените" останаха с човек по-малко до края. Това спомогна за изравнително попадение на Бреел Емболо в 82-ата минута. Селекцията на Ади Хютер повярва, че трите точки ще бъдат нейно притежание в първата минута от добавеното продължение. Радостта на Матиас Гинтер бе отменена от ВАР и изобличаването на фаул в нападение.

Така двата тима остават съседи в класирането, съответно 12-ти и 13-ти.

Шалке маха логото на основния си спонсор заради интервенцията на Русия в Украйна

Надписът "Газпром" ще бъде заменен от "Шалке 04"