В първа среща от 16-ия кръг в първенството на Бундеслигата Борусия (Дортмунд) победи категорично традиционно труден противник в лицето на Арминия с 6:1.   Срещата на "Сигнал Идуна Парк" беше наблюдавана от 78 000 екзалтирани зрители и поднесе голов спектакъл.

Домакините се наложиха без особени затруднения. Първото попадение в срещата падна още в 13-ата минута на срещата, когато Тинга откри резултата. Само шест минути след това Шулер удвои, след като си заби автогол.

През втората част попадение падна още в 47-ата минута на срещата. Петрич записа името си сред голмайсторите с красив удар с глава. В 55-ата минута Валдес от дузпа направи 4:0 в полза на "жълто-черните". В рамките на седем минути между 61-ата и 67-ата минута се разписаха съответно Кринге и Федерико. Арминия все пак се добраха до почетно попадение, след като Кирх наказа грешка в защитата на Борусия в 81-ата минута и оформи крайното 6:1.