Борусия (Дортмунд) продължават към четвъртфиналите за Купата на Германия. Вестафлци сами си направиха живота труден и отстраниха втородивизионния Падерборн с 3:2 след продължения.

Наставникът Един Терзич не бе подценил съперника, тъй като заложи сред титулярите звезди от ранга на Ерлинг Халанд, Джейдън Санчо, Юлиан Бранд и Емре Джан.

Тим от четвърта дивизия посрами елитния Байер

Леверкузен беше елиминиран от РВ Есен

И това даде ефект, тъй като две от горепосочените имена, спомогнаха на домакините водят с 2:0 още до 16-ата минута. Играещият като централен бранител Емре Джан получи подаване от Дилейни и с чудесно воле не остави никакъв шанс на Зингерле.

Малко след него, в прегръдките на своите колеги попадна и Джейдън Санчо. Англичанинът бе изведен на добра позиция от Халанд и хладнокръвно прати топката в средата на вратата.

Снимка 516802

Източник: EPA/БГНЕС

До почивката дортмундци поискаха и дузпа, която обаче не бе отсъдена от рефера Тобиас Щилер.

11 минути преди края, уж спокойната вече среща за "жълто-черните", изведнъж се превърна в тежко изпитания. Още с първия си изстрел в мача Юлиан Юстван върна Падерборн в мача - 1:2! А вина за случилото се определено имаше и вратарят на Борусия - Марвин Хитц.

Оттам насетне дойде времето на драматичните последни мигове от двубоя. В 95-ата ВАР отмени попадение на Халанд, а в ответната атака аутсайдерите стигнаха до дузпа. Овусу запази хладнокръвие и сензационно прати срещата в продължения.

Купата на Германия е единствената възможност за Борусия (Дортмунд)

Купата на Германия е единствената възможност за Борусия

Трофеят не е влизал в клубната витрина от 2017 година

Там до сензация все пак не се стигна и след вече редовен гол на Халанд, Дортмунд подпечата своето място сред най-добрите осем.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - ПАДЕРБОРН 3:2 (2:2 в редовното време)

1:0 Джан (6"), 2:0 Санчо (16"), 2:1 Юстван (79"), 2:2 Овусу (90+8"), 3:2 Халанд (96")