Байер (Леверкузен) стана за смях в турнира за Купата на Германия. Някогашният клуб на Димитър Бербатов допусна унизително отпадане от надпреварата, след като загуби с 1:2, след продължения, от четвъртодивизионния Рот Вайс Есен.

И трите попадения в мача паднаха след края на редовното време, което от своя страна предложи изключителна битка.

Купата на Германия е единствената възможност за Борусия (Дортмунд)

Купата на Германия е единствената възможност за Борусия

Трофеят не е влизал в клубната витрина от 2017 година

В край на първите 15 минути от продълженията, логичното uv се случи, след като Александър Драгович свърши чудесна работа и подаде към Леон Бейли, който с брилянтен удар матира Даниел Давари.

И когато всичко изглеждаше решено в Есен, то домакините сътвориха подвиг. Три минути след подновяването на играта Огузан Кефкир бе на точното място в точното време, за да се пребори в наказателното поле и да изравни резултата за 1:1. Мачът сякаш отиваше към изпълнение на дузпа, въпреки набезите на елитния тим, ал две минути преди края РВЕ стигна до пълния обрат. Тогава Седрик Харенброк достави за Симон Енгелман, който овладя и с чудесен удар препарира Лукаш Храдецки.

Трансферен удар: Херта привлече Сами Кедира

Световният шампион с Германия замени "Старата госпожа" със "Старата дама" от Берлин

Палачът на Байерн (Мюнхен) - Холщайн Кийл вече е четвъртфиналист за Купата, като отново имаше драма с дузпи. Този път нервите на тима издържаха при драма с Дармщад.

РВ ЕСЕН - ЛЕВЕРКУЗЕН 2:1

0:1 Бейли (105"), 1:1 Кефкир (108"), 2:1 Енгелман (117")