Отборът на Борусия (Дортмунд) е вторият финалист в турнира за Купата на Германия. Това се случи по-възможно най-впечатляващия начин, след като селекцията на Томас Тухел елиминира своя най-голям съперник Байерн (Мюнхен). "Класиката" на "Алианц Арена" приключи с вестфалски успех 3:2, като в герой за гостите се превърна един от най-обещаващите таланти на световния футбол - Осман Дембеле.

Така Борусия си уреди среща за трофея с друг традиционен за немския футбол клуб - Айнтрахт (Франкфурт). Вчера "франките" се справиха с Борусия (Мьонхенгладбах) след изпълнението на дузпи. Финалът за Купата ще се проведе на "Олимпиащадион" в Берлин.

Дузпи изхвърлиха Борусия (Мьонхенгладбах) от турнира за Купата на Германия

Дузпи изхвърлиха единия Борусия от турнира за Купата на Германия

Подходът на Карло може да се окаже правилният...

Първият удар в битката бе нанесен от Марко Ройс, който реализира за Борусия в 19-ата минута. Нападателят се оказа на точното място след удар в гредата на негов съотборник и отблизо даде ранен аванс на "жълто-черните".

Снимка 290652

Преднината на гостите обаче издържа точно 9 минути, след като хората на Томас Тухел се пропукаха при ъглов удар и Хави Мартинес изравни след чудесен удар с глава. Испанският национал можеше да повтори упражнението и малко по-късно, но този път изстрелът му срещна гредата.

До почивката обратът на "Алианц Арена" беше пълен, след като Матс Хумелс наказа бившите си съотборници в 41-ата минута. Централният бранител бе "иззел" функциите на Роби Левандовски и се намираше в наказателното поле на Борусия, където с майсторски изстрел превърна в голова асистенцията на Франк Рибери.

Байерн можеше да убие интригата в двубоя в 68-ата минута, но тогава с наглед невъзможен пропуск блесна Ариен Робен, който от изключителна позиция някак си намери страничната греда.

Снимка 290651

Грешката му се оказа решаваща, тъй като в ответната атака паритетът бе възстановен. Пиер-Емерик Обамеянг се възползва от гениално центриране към далечната греда на Осман Дембеле и с глава направи 2:2.

Френският национал обаче се превърна в тотален герой за своите малко по-късно, когато победният му удар прати Борусия на финал. Грешка на Филип Лаам в предни позиции даде шанс за бърза контра на вестфалци. Тя приключи с пас на Ройс към Дембеле, който финтира елегантно съперник, а след това я прати в под гредата на безпомощния Улрайх.

До края Байерн обсади вратата на Бюрки в търсене на гол, който да прати двубоя в продължение. Такъв обаче не падна и така селекцията на Томас Тухел постигна една от най-сладките си победи над мюнхенци през последните няколко сезона.

Снимка 290654

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 2:3

0:1 Ройс (19"), 1:1 Мартинес (28"), 2:1 Хумелс (41"), 2:2 Обамеянг (69"), 2:3 Дембеле (74")

СТАДИОН: "Алианц Арена"

СЪДИЯ: Мануел Грефе

БАЙЕРН: Улрайх, Лам, Хумелс, Алаба, Робен, Алонсо, Рибери, Мартинес, Видал, Алкантара, Левандовски (резерви: Щарке, Коща, Рафиня, Боатенг, Бернат, Мюлер, Кимих)

ДОРТМУНД: Бюрки, Пишчек, Сократис, Шмелцер, Герейро, Бендер, Кастро, Вайгъл, Дембеле, Обамеянг, Ройс (резерви: Вайденфелер, Исак, Пулишич, Кагава, Мерино, Гинтер, Дурм)