Айнтрахт преодоля като гост Борусия (Мьонхенгладбах) в люта битка и е първият финалист в турнира за Купата на Германия.

Двата тима се захапаха от самото начало и за 120 минути на терена си отбелязаха по едно попадение. Така всичко трябваше да се реши с изпълнения от 11-те метра, при които имаше първоначално 12 точни попадения.

Но последваха три пропуска, с един повече за домакините и така след точното изпълнение на Бранимир Хъргота в 16-та дузпа, Айнтрахт се поздрави с успеха със 7:6 и с мястото на финала в края на май.

Байерн (Мюнхен) закърпи защитата преди дербито

Байерн закърпи защитата преди дербито

Тримата централни бранители на тима - на линия за срещата с Борусия

Иначе попаденията в редовното време паднаха още преди почивката. Първи противниковата мрежа пронизаха гостите от Франкфурт. В 15-та минута Тимъти Чандлър отклони към непокрития вляво на наказателното поле Талеб Таватха, който щеше да скъса мрежата с бомбения си изстрел близо до сглобката на вратата.

След няколко пропуска се стигна и до попадението, което направи резултата 1:1. Това се случи във втората минута на продължението на първата част, когато Андре Хан отклони леко към Йонас Хофман след едно центриране и той с хубав удар изравни.

При дузпите играчите на двата тима бяха безпогрешни по шест пъти в началото. Последва първия пропуск, дело на Андреас Кристенсен от състава на Борусия, но после и Гийермо Варела пропиля за Айнтрахт и мачът продължи.

Карло Анчелоти призна: Тренираме дузпи

Анчелоти призна: Тренираме дузпи

"Искаме да решим спора в наша полза още в редовното време, но..."

Но Джибрил Соу направи втори пореден пропуск за домакините, а след това Бранимир Хъргота не остави шанс на вратаря на съперника и така Айнтрахт е на финал. Съперникът на тима от Франкфурт ще стане ясен след голямото дерби между Байерн и Борусия (Дортмунд) в сряда вечер.