Вердер не успя да победи Байерн като гост и двата тима направиха 1:1 на „Алианц Арена". Равенството запази разликата от три точки между двата тима в челото на класирането.

Диего даде ранен аванс на бременци в 6-ата минута, след като бе изведен от Розенберг. В 29-ата минута Байерн получи спорна дузпа за нарушение на Вийзе срещу Тони. Вратарят на гостите обаче спаси удара на италианеца.

Само три минути по-късно Байерн изравни чрез Зе Роберто, който бе изведен от Тони сам срещу Вийзе и хладнокръвно промуши топката в мрежата.

В другото дерби на Бундеслигата за деня Шалке 04 спечели с 3:2 като гост на Борусия (Дортмунд). Домакините не само, че трябваше принудително да заменят Диего Климович заради контузия, Амедик си отбеляза автогол, а и Деде бе изгонен 14 минути преди края.

• Байерн - Вердер 1:1

0:1 Диего (6), 1:1 Зе Роберто (32)

Байерн: Кан, Саньол (79-Соса), Лусио, Демикелис, Лам, Ван Бомел, Зе Роберто, Хамит Алтинтоп, Швайнщайгер (67-Кроос), Клозе (75-Подолски), Тони

Вердер: Вийзе, Пасанен (66-Овомойела), Мертезакер, Бауман, Тошич, Йенсен, Боровски, Хънт, Диего, Розенберг, Харник (60-Йозил)

Мюнхен, „Алианц Арена" - 69 000 зрители
Съдия: Торстен Кинхьофер
Жълти картони: Зе Роберто, Кан, Ван Бомел, Подолски (Б); Вийзе, Бауман, Боровски (В)

• Борусия (Д) - Шалке 04 2:3

0:1 Асамоа (19), 1:1 Федерико (21), 1:2 Амедик (30-авт), 2:2 Петрич (50), 2:3 Ернст (82)

Борусия: Циглер (46-Баде), Рукавина, Амедик, Ковач, Деде, Кел, Кринге (71-Бъкли), Тинга, Федерико, Климович (17-Фрай), Петрич

Шалке: Нойер, Рафиня, Бордон, Кръстаич, Вестерман, Джоунс, Ернст, Ракитич (77-Щрайт), Кобиашвили, Асамоа (85-Ларсен), Халил Алтинтоп (69-Санчес)