Няколко дни след погрома срещу Арсенал, Байерн (Мюнхен) продължи с впечатляващото си представяне и в Бундеслигата. Този следобед в жертва на устремените към поредна титла на Германия баварци падна намиращият се в криза тим на Айнтрахт (Франкфурт).

Донякъде положителното за "орлите" беше, че те не повториха "подвига" на Хамбургер от преди десетина дни и отстъпиха "само" с 0:3.

Снимка 282887

Опълчението на гостите приключи в 38-ата минута, когато Томас Мюлер направи всичко необходимо да осигури перфектна топка на Роберт Левандовски, който нямаше как да сгреши от няколко метра на празна врата.

До почивката преднината на шампионите бе удвоена.Дъглас Коща, до голяма степен, реализира идентично попадение като това на Левандовски от преди 180 секунди. Разликата тук беше, че пробивът дойде от другото крило и беше дело на Давид Алаба, който с паса си просто задължи национала на Бразилия да се разпише за 2:0.

Класиката на "Алианц Арена" бе факт в 55-ата минута, когато Ариен Робен сътвори един от обичайните си пробиви в наказателното поле на съперника. Последва подаване към Левандовски, който въпреки първоначалните си проблеми овладя топката и без проблеми я насочи в незащитената от Храдецки зона.

Снимка 282886

До края нови попадения не паднаха, а гостите бяха близо поне до почетното попадение , но с пропуски се отчете Дани Блум

Победата днес дойде перфектно за баварци, които се възползваха максимално от днешните поражения на основните си преследвачи - РБ Лайпциг и Борусия (Дортмунд). Така момчетата на Карло Анчелоти събраха актив от 59 точки, с 10 повече от "биковете" и 16 пред вестфалци.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) 3:0

1:0 Левандовски (38"), 2:0 Коща (41"), 3:0 Левандовски (55")

СТАДИОН: "Алианц Арена"

СЪДИЯ: М. Шмид

БАЙЕРН: Нойер, Лам, Хумелс, Алаба, Робен, Мартинес, Видал, Коща, Алкантара, Левандовски, Мюлер (резерви: Улрайх, Коман, Кимих, Санчес, Рафиня, Рибери, Боатенг)

АЙНТРАХТ: Храдецки, Абрахам, Чандлър, Тавата, Хектор, Хасебе, Маскарели, Гачинович, Блум, Хргота, Ребич (резерви: Волф, Бешуков, Баркок, Рус, Ноте, Фабиан, Линднер)