Байерн (Мюнхен) победи Волфсбург в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на "Алианц Арена" бе на път да приключи така, както и започна - при резултат 0:0, но 4 минути преди края мюнхенци стигнаха до първия, а малко след това и до втория гол в срещата.

Снимка 458679

Източник: Twitter

Йошуа Зиркзее бе точен за 1:0, а след това и Серж Гнабри вкара за крайното 2:0.

Домакините определено бяха по-активният тим на терена и създадоха редица положения.

За гостите пък имаше две сериозни ситуации за реализиране на попадение, но късметът не бе на страната на тима.

Снимка 458678

Първо в 16-ата минута Клаус излезе очи в очи с Нойер, но не успя да го преодолее, а след това и Мбабу се оказа на върха на атаката на "вълците", но стреля неточно.

Това бе и всичко по-интересно за гостуващия състав.

В същото време акциите пред стража на Волфсбург се редуваха една след друга. С пропуски през първата част се отчетоха Перишич и Коутиньо, който не успя да се разпише от близка дистанция.

Дейвид Алаба пък, за когото това бе мач номер 250 в Бундеслигата, изпълни добре свободен удар, но топката не попадна в мрежата на съперника.

Байерн (Мюнхен) не вижда смисъл да привлича нов нападател

"Разполагаме с най-добрия в света"

През второто полувреме баварците вдигнаха сериозно оборотите и ефектът от това все пак стана реалност преди последния сигнал.

Първо младият Зиркзее вкара за 1:0 в 86-ата минута, а само няколко атаки след това и щатният голмайстор Гнабри реализира, успокоявайки страстите на терена.

Снимка 458680

Така Байерн записа десетата си победа през сезона до момента и вече разполага с актив от 33 точки - с една по-малко от първите два тима в класирането. Волфсбург е едва девети.

"Вълците" гостуваха на най-ужасното за тях място, защото тук имат 25 загуби и две равенства в 27 официални двубоя.