Хегемонът в Германия - Байерн (Мюнхен) загуби първи точки през сезона в Бундеслигата. След трите разгромни победи, тази вечер селекцията на Юлиан Нагелсман се препъна в традиционно неудобен опонент в лицето на Борусия (М"Гладбах) - 1:1. "Жребчетата" поведоха изненадващо през първата част, а макар и създали куп положения пред страхотния на вратата Ян Зомер, баварците стигнаха само до ремито след късен гол на Лирой Сане.

Майнц - Байер (Леверкузен) 0:3 в мач от Бундеслигата

След три поредни загуби: Най-после радост и за Байер (Леверкузен)

Неочакван герой за триумфа на "аспирините" над Майнц

Изначалният "Дер Класикер" стартира с отлична възможност за домакините. Във втората минута Дайо Упамекано скочи най-високо при корнер, насочвайки топката под горната греда. Ян Зомер обаче демонстрира отличен рефлекс и спаси "жребчетата".

Снимка 585526

Източник: EPA/БГНЕС

В 30-ата минута Лирой Сане избегна шпагат, след като получи подаване, напредна мощно и отправи бомбен шут от средно разстояние, който мина малко над напречната греда. Малко по-късно националът на Германия не сполучи и при следващия си опит да отбележи.

Борусия (Дортмунд) победи Херта с 1:0 в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) се върна на правия път след минимален успех срещу Херта в Берлин

Новото попълнение Антони Модест донесе успеха за "жълто-черните"

Малко по-късно Садио Мане стигна до заслужен гол на Байерн, ала радостта от него бързо бе отнета от съдийската бригада след преглеждане с ВАР.

Така противно на случващото се в двубоя, гостите от Борусия откриха резултата в 43-ата минута. Упамекано, последен в отбрана, отигра слабо изритана топка, като това позволи на сънародника му Маркъс Тюрам да му я открадне и поеме мощно към вратата на Мануел Нойер. Големият син на легендата Лилян Тюрам не трепна и майсторски направи 0:1 на "Алианц Арена".

През второто полувреме Байерн обсади вратата на гостите. По някое време възпитаниците на Юлиан Нагелсман дори изпаднаха в периоди на отчаяние, тъй като Ян Зомер правеше чудеса от храброст, за да съхрани преднината на М"Гладбах.

Късметът напусна "жребчетата: в 83-ата минута, когато паритетът беше възстановен. Триходова комбинация между Дейвис, Мусиала и Сане завърши с премерен удар по земя от последния, с което стана и 1:1.

Снимка 585527

До края Байерн хвърли всички сили в атака. Добри положения се откриха пред Алфонсо Дейвис и Матайс де Лихт, ала Зомер не допусна осъществяването на играта. В последните секунди от Байерн имаха претенции за игра с ръка в полето на Борусия, които не бяха уважени.

РБ Лайпциг - Волфсбург 2:0 в мач от Бундеслигата