Борусия (Дортмунд) победи Херта с 1:0 като гост и зае пето място в подреждането с 9 точки към момента. Тимът на Херта е предпоследен, 17-и с 1 точка в актива си. Гостите стигнаха до успеха с дебютно попадение на новото попълнение Антони Модест.

Капитанът на Борусия (Дортмунд) Марко Ройс удари греда в 15-ата минута, а в 21-ата Салих Йозджан също пропусна да се разпише. В средата на първото полувреме Антони Модест не успя да даде преднина за Борусия, но в 32-ата минута след пас от Йозджан, нападателят реализира за 1:0. Гостите от Дортмунд организираха нова опасна атака в 58-ата минута, която бе завършена от Карим Адейеми, но ударът му бе спрян от вратаря на Херта Оливър Кристенсен. Десетина минути по-късно Стеван Йоветич пропусна изгодна възможност за домакините след намесата на стража на Борусия Грегор Кобел.

РБ Лайпциг - Волфсбург 2:0 в мач от Бундеслигата

Голове в началото и края спряха неудачите на РБ Лайпциг

"Биковете" с първа победа през сезона в Бундеслигата

Джуд Белингам пропиля няколко шанса за втори гол за германския вицешампион през второто полувреме, като първо в 72-ата минута ударът му беше отразен от стража на Херта, а две минути по-късно той стреля вляво от вратата. Пак английският национал бе спрян от Кристенсен в 83-ата минута и резултатът остана само 1:0 за гостите.