Съботният ден в Бундеслигата явно е орисан от това да носи първи победи за стартиралите неубедително сезон 2022/23. След дебютните три точки за Байер (Леверкузен), с такива съумяха да се похвалят и от РБ Лайпциг. Възпитаниците на Джовани Тадеско имаха нелеката задача да победят Волфсбург с 2:0.

Срещата на "Ред Бул Арена" предложи здрав сблъсък, с положения пред двете врати, но всичко сякаш бе решено в самото начало от звездата на домакините Кристофър Нкунку. В 5-ата минута френският национал изпълни точно дузпа, като това се оказа и най-ключовото събитие в двубоя.

През първото полувреме по-чистите голови положения бяха в актива на домакините, но Симакан, Андре Силва и Дани Олмо не успяха да преодолеят отново Коен Кастелс. След паузата Волфсбург се върна в мача, ала Йосип Брекало и Лукас Нмеча биваха отчайвани от дошлият през това лято от нидерландския Хераклес вратар Янис Бласвих.

В самия край "биковете" се възползваха от отворените пространства в състава на съперника. Това си пролича от втория гол за крайното 2:0 от Нкунку, а асистенцията беше дело на Тимо Вернер.

В следващия кръг Волфсбург приема на свой терен Кьолн. РБ Лайпциг ще премери сили с Айнтрахт (Франкфурт).

Майнц - Байер (Леверкузен) 0:3 в мач от Бундеслигата

След три поредни загуби: Най-после радост и за Байер (Леверкузен)