Отборът на Айнтрахт Франкфурт пропусна удобна възможност да се изкачи до втора позиция в Бундеслигата, завършвайки наравно 1:1 при домакинството си на опашкаря Гройтер Фюрт.

Айнтрахт тръгна отлично с гол още в първата минута на Алекс Майер, но постепенно гостите намериха своя ритъм, а в началото на второто полувреме заслужено изравниха чрез Золтан Щийбер.

Към края те можеха напълно да шокират своя противник, като го победят на собствения му стадион пред погледа на почти 50 000 зрители, но не успяха да отбележат втори гол.

Преди този мач Гройтер Фюрт заемаше последната 18-та позиция в класирането, а точката им помогна да съберат актив от 7 пункта и да се отлепят от дъното. От своя страна Айнтрахт разполага с 20 точки, колкото има и Шалке, но с мач по-малко. На върха с 24 точки е Байерн Мюнхен.