Дерби нямаше: ПСЖ тотално надигра настоящия шампион на Франция

Официално предупреждение за Юри, който можеше да бъде декориран и в червено. Много груб фаул.

Последна смяна за ПСЖ. В игра ще видим Хави Пасторе.

82′

Единсон Кавани напуска терена, а срещата ще доиграе Анхел Ди Мария.

81′

ГООООЛ ЗА МОНАКО!!! ЖОАО МОУТИНЬО!! 1:1!! Някак нелогично, на фона на всичко случващо се на терена, Монако намали изоставането си девет минути преди последния съдийски сигнал. Жоао Моутиньо стреля от фаул. Топката се отклони в главата на Килиан Мбапе и подлъга фатално сюрпризирания Алфонс Ареола.

76′

Последна смяна в лагера на Монако. Балде Кейта е сменен от Джибрил Сидибе.

74′

ГРЕДА! Монако бе на път да си вкара и автогол в 74-ата минута. Шампионите отново бяха хванати по бели гащи след бърза контра на ПСЖ. Джемерсон се хвърли на шпагат, за да спре голов пас към Неймар. Отклонената топка полетя към вратата на монегаските, но в крайна сметка се отклони в страничната греда.

70′

ПАК ПРОПУСК НА МБАПЕ!! В 70-ата минута Килиан Мбапе направи своя своеобразен хеттрик от пропуски сам срещу вратаря на Монако. Този път той нахлу мощно по диагонал, ала изстрелът му не намери очертанията на вратата. Случилото се вбеси неговия по-голям батко Неймар, който доста агресивно му показа, че е трябвало подаде топката на него.

69′

Треньорът на ПСЖ - Унай Емери дава почивка на Лаймин Курзава, който отстъпва мястото си на Юри.

68′

Удар на Адриан Рабио от далечна дистанция, който обаче не затруднява по никакъв начин Субашич.

67′

Юри Тилеманс отстъпва мястото си на Рашид Гезал. Смяна за Монако.

63′

Първа смяна в мача. Рони Лопес влиза вместо неубедителния тази вечер Андреа Раджи.

53′

ГООООЛ ЗА ПСЖ!! НЕЙМАР - ДУЗПА!! 0:2!! ПСЖ все пак стигна до своето в 53-ата минута. Алами Туре изпусна от погледа си Неймар, което ги принуди да събори бразилската звезда в полето на Монако. Главният съдия на дербито отсъди дузпа, а потърпевшият я реализира, пращайки съперниковия вратар в обратния ъгъл.

52′

МБАПЕ! Миг по-късно Килиан Мбапе имаше втора голяма възможност да накаже бившия си тим. Сам срещу Субашич, младият талант опита да копне елегантно коженото кълбо. Притичалият Джемерсон обаче изчисти от голлинията.

49′

ГРЕДА ЗА ПСЖ! Второто полувреме започна с отличен шанс за Пари Сен Жермен. Единсон Кавани демонстрира комбинативна игра, след като предпочете пас към Неймар, вместо да стреля от трудна позиция. Най-скъпият футболист в света беше с лице към вратата, но не насочи своя удар по възможно най-добрия начин и прати топката в страничния стълб.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Неймар получи жълт картон заради грубото му влизане в краката на Камил Глик.

41′

ДРАКСЛЕР! След близо половин час, през който гостите бяха оставили инициативата в краката на Монако, ПСЖ отново можеше да нанесе своя удар. Даркслер навлезе на скорост в полето на противника и след каскада от финтове отправи тежък изстрел в далечния ъгъл. Стражът Субашич се протегна максимално и изби в корнер. При него хърватският национал отново сътвори чудесно спасяване, с което остави в играта шампионите на Франция.

33′

Монако трудно организира някаква съществена опасност пред вратата на ПСЖ. Монегаските изпитват трудности в моментите, когато трябва да пресират своя съперник.

24′

Жълт картон за Лаймин Курзава, който фаулира Кейта Балде в опасна близост до своето наказателно поле.

18′

ГООООЛ ЗА ПСЖ!!! 0:1!! ЕДИНСОН КАВАНИ!!! С оглед случващото се в Княжеството, ПСЖ логично откри резултата в 18-ата минута. Юлиан Дракслер получи подаване в наказателното поле на Монако. Световният шампион с Германия мушна топката между двама от противниковите защитници и тя стигна до самотния пред малкото вратарско поле - Единсон Кавани. За уругваеца пък остана най-лесното и така той реализира своя 16-ти гол от началото на кампанията.

8′

Жълт картон за Жорже, който закъсня с действията си срещу Дани Алвеш.

7′

ДРАКСЛЕР!!! Тоталната доминация на "принцовете" продължи и след 5 минути пред вратата на домакините отново стана доста опасно. Дани Алвеш се възползва от лошата постройка на монегаските в отбрана и пусна пас в перспектива за Мбапе. Нападателят прокара топката под плонжа на Субашич, но впоследствие Юлиан Дракслер не успя да я добута в мрежата, въпреки добрата си позиция на далечната греда.

2′

На трибуните е и бившият президент на Франция и голям привърженик на ПСЖ - Никола Саркози.

2′

МБАПЕ! Бяха необходими само минута и 47 секунди, за да стане факт и първото голово положение в мача. Килиан Мбапе получи извеждащо подаване зад отбраната от Неймар. Младокът преодоля елегантно излезлия да го пресече Субашич и опита изстрел от малък ъгъл. Френският национал обаче не сполучи в начинанието си и така отнесе доза подигравателни викове от страна на съперниковите привърженици.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! На терена на "Стад Луи ll" бяха Яник Ферейра-Караско и Тимуе Бакайоко, които се порадваха на аплаузите от страна на феновете на бившия им клуб - Монако.