Пари Сен Жермен записа втори разгромен успех над Селтик. Тази вечер домакините надвиха своя опонент със 7:1.

Въпреки разгромния резултат, който гостите допуснаха, противно на всякаква логика, именно те бяха тимът, открил резултата на "Парк де Пренс" и то още в първата минута. Муса Дембеле опита късмета си със силен удар от границата на наказателното поле, който обаче рикошира в Ареола и влетя в мрежата за 1:0. Това обаче бе единственият щастлив момент за "детелините".

В 9-ата минута Адриен Рабио по перфектен начин изведе Неймар, който не се поколеба и отправи директен изстрел, изравнявайки за 1:1. Малко след това, отново бразилецът се разписа за 2:1, след хубав извеждащ пас на Марко Верати.

Снимка 325123

До края на първата част паднаха и още две попадения. В 28-ата минута Единсон Кавани остави безпомощен вратаря с удар отблизо за 3:1, а Килиан Мбапе остана сам срещу стража и не сгреши за 4:1.

В 75-ата минута Марко Верати също се разписа за 5:1, а точни за 6:1 и 7:1 пък бяха отново Единсон Кавани и Дани Алвеш.

Така парижани си гарантираха мястото на осминафинала в Шампионска лига, завършвайки като лидери в Група "Б" с актив от 15 точки.