РБ (Лайпциг) запази шансове за класиране в елиминационната фаза на Шампионската лига, след като победи с 4:1 като гост Монако в мач от 5-ия кръг на група "G".

Джемерсон си вкара автогол в 6-ата минута, а след това Тимо Вернер вкара нови два гола за "биковете" в 9-ата и 31-ата минути. Радамел Фалкао върна едно попадение в 43-ата минута, а до края на полувремето Наби Кейта вкара за крайното 1:4.

Така германският тим събра 7 точки и се изравни с Порто на второто място. Бешикташ има 11 пункта и е недостижим на първото място. Монако има едва две точки и отпада от евротурнирите.

Снимка 324886

Добрата игра на РБ (Лайпциг) в началото на мача даде резултат още в 6-ата минута, когато Джемерсон заби топката в собствената си врата след центриране от дясно на Забитцер.

Три минути по-късно Кампл открадна топката в центъра на терена, напредна бързо и изведе Тимо Вернер на стрелкова позиция. За нападателят не бе трудно да вкара в далечния ъгъл на вратаря Субашич за 0:2.

Бешикташ и Порто завършиха 1:1

Полетът на "черните орли" продължава към елиминациите в Шампионската лига

Бешикташ взе нужната му точка от Порто

Малко след половин час игра "биковете" вкарата трети гол. Негов автор стана Тимо Вернер. Германският национал се разписа от дузпа отсъдена за нарушение на Фалкао срещу Вили Орбан.

В 43-ата минута Монако върна едно попадение. Радамел Фалкао наказа неразчетено излизан на Петер Гулаши при центриране от корнер и с глава направи 1:3.

Две минути по-късно Халстенберг намери Наби Кейта пред наказателното поле. Гвинеецът финтира противников бранител с тяло и с прецизен удар по диагонала вкара за крайното 1:4.

Снимка 324884

През второто полувреме нивото на игра спадна и нови голове не паднаха.

В последния кръг от груповата фаза РБ (Лайпциг) е домакин на Бешикташ, докато Порто играе с Монако.