Реал Мадрид започна повече от пестеливо кампанията си в Шампионска лига през тази година. Момчетата на Жозе Моуриньо определено не изиграха най-силния си мач, но силите им се оказаха достатъчни за успех над Динамо Загреб като гости. Единственият гол вкара Анхел Ди Мария.

Като цяло, тимът на Жозе Моуриньо игра доста по-добре от своя съперник и създаде доста положения за гол, но направи и доста пропуски. Жозе Моуриньо бе пуснал в игра всичките си най-добри футболисти, без да дава почивка на никого.

Още в 3-ата минута Шаби Алонсо намери добре Кристиано Роналдо, а португалската суперзвезда направи сериозен пропуск. В 11-ата минута Фабио Коентрао също се записа сред пропускащите. Той стреля от 20-ина метра над гредата. Само след секунди и Бензема стреля опасно в горната греда.

В 28-ата минута дойде новата порция пропуски. Ди Мария и Йозил стреляха в рамките на 10-ина секуди към вратата на Келава, но пропускнаха.

През цялото това време домакините поглеждаха към вратата на съперника доста епизодично.

По-добрата игра на Реал даде резултат в началото на второто полувреме. Роналдо, Бензема и Марсело си размениха подавания с по едно докосване, а в наказателното поле бе изведен Ди Мария, който този път не сбърка - 1:0.

Веднага след гола Роналдо пропусна нов шанс със свиреп удар. Реал обаче все пак трябваше да понесе и сериозен удар. В 73-ата минута бразилският бранител Марсело бе изгонен с втори жълт картон, който му бе вдигнат за симулация.

До края домакините пробваха няколко атаки, но не особено опасни. Като цяло домакините се понравиха доста с това, че не се затвориха в груба защита, а пробваха да се противопоставят успешно на Реал. Силите им не стигнаха за повече обаче дори след червения картон на Марсело и така пестеливият Реал записа успех на старта в Шампионска лига и оглави своята група, в която са още тимовете на Аякс и Олимпик Лион.

ДИНАМО ЗАГРЕБ - РЕАЛ МАДРИД 0:1
0:1 Ди Мария (53)